Novinky 2017

Vypsání regaty a informace

05.10.2017

CTL       171722
datum konání    11-12.11.2017
vodní plocha     Máchovo jezero
pořadatel     YC Doksy a ALT Evropa
třída a koeficient   Evr-1 VPOZ (zúčastnit se lze i bez licence)
stránky závodu   http://www.eurolasersat.cz/evropacup
přihlášky    http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722

Časový plán závodu
Pátek     
příjezd a společenský večer v klubovně s živou hudbou (21:00 - 24:00), večeří a pivem.
soutěž o neoriginálnější perník na téma Evropa Cup (takže doma upéct a načančat)
Sobota    
sportovní část jachting – rozsah dle větru a počasí
16:00 - nalodění na parník v kostýmech romantismu (každý si doveze), okružní plavba po jezeře a přistání v Rybářské baště u Martina Hámy. Na parník vzít hudební nástroje.
17:00 - Večeře (raut) v Rybářské baště a přilehlém party stanu, soutěž, zábava, pivo. Později v průběhu večera přesun do YCD po břehu a pěšky a pokračování společenské zábavy v klubovně u krbu.
Neděle    
sportovní část jachting – rozsah dle větru a počasí a chuti
Vyhlášení výsledků, rozloučení s kamarády, popřání pěkných Vánoc a odjezd domů
       
Přihlášky a závody
Se podávají v místnosti ZK, startovné je 500,- Kč. V závodě je třeba pečlivě sledovat člun ZK.

Ubytování
V areálu YCD se dá spát v obytných přívěsech, autech, (možná i ve stanech, když bude kostým hodně huňatý). Poblíž jsou hotely, penziony pro ty, kteří by raději pohodlnou postel, teplou sprchu a vydatnou snídani. Posílám odkaz: https://www.hotel.cz/machovo-jezero-stare-splavy/sortby-distance/; www.trivago.cz nebo přímo na stránky jednotlivých hotelů a penzionů.

Můžu doporučit Hotel Kamýk http://hotelkamyk.cz/ , je blízko od jezera v Doksech, je slušný, využívali jsme ho při větších akcích klubu v minulosti. Hotel Port (https://www.hotelport.cz/) je přímo na břehu jezera, je sice dražší, ale velmi kvalitní a taky máme dobré zkušenosti. Nebo potom Hotel Grand (http://www.granddoksy.cz/cs/ ) Hotel Bellevue (http://bellevue-hotel.cz/ ) oba jsou kousek od jezera, v Doksech, pěšky 10 až 15 minut.

Pozn. V areálu YCD máme 1 sprchu a 2 umyvadla v loděnici, 1 WC. Při podobně velkých akcích to běžně stačilo. Elektrická přípojka je ale slabší, myslím jen 32 A.

Summary
Přihlásit se co nejdříve na stránkách svazu ČSJ: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722
Vytvořit co nejoriginálnější perník a přihlásit ho do páteční soutěže.
Závodit
Na odpoledne si připravit kostým romantismu
Zúčastnit se soutěže
Zúčastnit se nejlepšího závodu sezóny a důstojně ukončit jachtařskou sezónu 2017 protože Evropa Cup je jachting….

Příloha: Evropa Cup 2017 - vypsání regaty.pdf

Evropa Cup se bliží ... přihlašujte se

10.09.2017

Máchovo jezero, 11.-12.11.2017, YC Doksy + ALT Evropa

Prosím přihlašujte se zde: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722

Přípravy jsou v plném proudu.

Seznam přihlášených k 10.9. najdete v příloze.

Příloha: Evropa Cup 2017 - Stav přihlášených k 10.9.2017.xlsx

EVROPA CUP 2017

18.08.2017

Máchovo jezero, 11.-12.11.2017, YC Doksy + ALT Evropa

Stránky závodu: http://wwww.eurolasersat.cz/evropacup

Prosím přihlašujte se zde: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722
ČÍM DŘÍVE, TÍM LÉPE!!!

Další informace budou postupně zveřejňovány!

Pozvánka Evropa Cup 2017

18.08.2017

Ano! Asi každá Evropářka a Evropář ví, že číslo 11 je číslo našeho Marečka. 11. ročník toho nejslavnější jachtařského závodu u nás – Evropa Cupu se uskuteční na romantickém rybníku, kterým je malebné Máchovo jezero. A letošní ročník se uskuteční v 11 měsíci ve dnech 11-12. Těch jedenáctek je tedy tolik, že je jasné, že nás čeká něco neopakovatelného.
Co nás čeká?
Opět nezapomenutelná regata. 1) V pátek 10.11. po příjezdu bude probíhat velký uvítací večírek v místní klubovně a vrcholem večera bude vyhlášení soutěže o nejoriginálnější perník vyrobený na téma Evropa Cup na Máchově jezeře. Každý účastník tak má domácí úkol jeden exemplář připravit a dovést. Jednak si to natrénujete na blížící se Vánoce, a pokud vyhrajete, darujete vítězi Evropa Cupu jednu z vítězných trofejí. 2) V sobotu i neděli se určitě alespoň chvíli bude závodit – jak počasí dovolí. Svoje mazlíky Evropky si tedy vemte s sebou. 3) V sobotní večer proběhne v týmech vědomostně-zábavná soutěžní hra na téma Evropa v zemích koruny České. Kompletní přípravu hry zajistí pořadatelé. 4) A jelikož Mácha, to je romantismus – večerní ples proběhne v oděvu 19.století. Připravte se tedy prosím tak, abyste večer byli stylizování do oděvu této doby. Proběhne projížďka parníkem po jezeře, kterým je Velký rybník zakončená v nedaleké restauraci. Zakončení sobotního večera proběhne opět v klubovně jachtklubu Doksy.
Další informace o tomto vrcholu jachtařské sezóny v České republice budou v říjnu zveřejněny ve vypsání regaty. Už teď se však prosím přihlašujte a 11.-12. listopadu zúčastněte letošního ročníku této výjimečné regaty. Jste srdečně zváni!

Příloha: Evropa Cup 2017 - pozvánka.pdf

Nápověda

18.08.2017

STYL OBLÉKÁNÍ ŽEN
Romantismus, plný fantazie, návratů k přírodě i historii vtiskl svůj charakter především dámskému oděvu. Přirozeně ženský styl zdůrazňuje sukně. Ta byla nejdříve rozšířená jen mírně, později dostává podobu kužele množstvím spodniček, které vyztužují lehkou látku oblíbených květinových nebo kostkovaných vzorů. Ženskost podtrhuje i upnutý živůtek, jehož dekolt odhaluje i části ramen. Úzký, téměř vosí pás vyžaduje korzet. Dojem útlého pasu opticky zvětšovaly široké rukávy. Ty dosahovaly opravdu úctyhodné šíře a nejrůznějších tvarů. Za chladných dnů si přes šaty přehodily šátek či šálu nebo ho jen tak přeložily přes ruku. Klobouky byly důležitou součástí 19. Století. Zdobily se peřím, stuhami, umělým ovocem, květinami...atd. Na účesy se dával také velký zřetel. Byly to účesy velice složité, připomínající výzdobu krinolín. Pomocí falešných příčesků, ozdobných hřebínků, stuh a květin vytvářely dámy na hlavách fantastické kompozice z pevně utažených vlasů a volně spadajících lokýnek s vpletenými ozdobami. Hodně se používaly rukavičky. Na vycházkách, ve společnosti, natož ve společnosti tak významné, jako byla plesová. Rukavičky byly většinou bílé z hedvábí. Na ples se nosily i vějíře, zavěšené na šňůrce se třapečky. K večerním šatům se přidávaly šperky. Ať už zlato nebo drahé kamení.

STYL OBLÉKÁNÍ MUŽŮ
Frakový kabát zůstává i v době romantismu nejrozšířenějším vycházkovým i společenským oděvem. Oblečení mužů bylo daleko pestřejší, než je dnes. Barevný frak doplňovaly kalhoty jiné barvy. Byly dlouhé,úzké, vpředu nad botou obloukovitě vystřižené, aby se neřasily. K fraku se ještě používaly pestře květované a kostkované vesty z hedvábí či saténu. Taky košile se stojacím límcem se nosily. Kravata z poloviny 19. Století se však k těm dnešním příliš nepodobala. Její vázání bylo totiž neobyčejně složité. V kravatě se měla zrcadlit mužova osobnost. Dobře oblečeným mužům nesměl chybět cylindr. Cylindr mohl být i barevný, ale zejména oblíbený byl světle šedý. K vycházkovému oděvu mužů patřila tzv.,,špacírka“, což byla lehká hůlka. Nejen ženy dělaly experimenty s vlasy, ale i muži. Těm naopak rámovaly tvář dlouhé licousy, nad vyholenou bradou si někteří pěstovali knír, jak to někteří dělají dodnes.

Malý historický exkurz

18.08.2017

1. ročník 2007 - Chomoutov - Zrození
2. ročník 2008 - Těrlicko - Maškarní
3. ročník 2009 - Senec - Lampionová jízda
4. ročník 2010 - Praha - O nejrychlejšího Šemíka
5. ročník 2011 - Kroměříž - Pařba na ostrůvku
6. ročník 2012 - Seč - Drakiáda
7. ročník 2013 - Brno - Lákanec pro babáče a kocóry
8. ročník 2014 - Bezdrev - Leklá ryba taky ryba
9. ročník 2015 - Olešná - S řízkem v gala do Modré ústřice
10. ročník 2016 - Velké Dářko - Staň se pánem kožichů
11. ročník 2017 – Máchovo jezero – Evropa v srdci romantika Máchy

To nejdůležitější, samotný nápad, měli pořadatelé v Chomoutově v roce 2007, kde tento svátek jachtingu vzniknul a regaty se zúčastnilo hned první rok 28 závodníků. Štafetu převzalo maškarní Těrlicko, kam v roce 2008 přijelo ještě o závodníka více než do Chomoutova. Třetí velkorysý ročník s noční lampiónovou rozjížďkou proběhl na slovenském Senci za účasti 22 lodí. Rok 2010 je rokem nezapomenutelné Prahy, na kterou nezapomene 45 závodníků. Další rok se třicet Evropářek a Evropářů sjelo do Unescem zařazené Kroměříže, kde na místním bagráků proběhl dnes už legendární večírek na malinkatém ostrůvku. Další ročník se uskutečnil na Seči, kam dorazil podzimní větrný tajfun, který pořádně vykoupal 34 Evropářek a Evropářů. Šťastnou pořadatelskou sedmičku si vylosovalo Brno, kde 41 účastníků závodilo v týmové soutěži trojic. V roce 2014 se originálního setkání na pontonu uprostřed Bezdreva zúčastnilo s pohostinnými Jihočechy 27 jachtařů. Devátý ročník hostila Olešná ve znamení baru u Modrá ústřice, kterou navštívilo 37 hostů. Loňský desátý ročník se lodní třída Evropa vrátila domů, na Velké Dářko, byla pravá dářkovská zima, ale v kožichách bylo rekordnímu počtu 46 závodníků moc dobře.
Letos se tento putovní závod přesouvá na romantické Máchovo jezero! Od pátku 10.listopadu v YC Doksy!
…… V dosavadních deseti ročnících čtyřikrát triumfoval Marra, na slovenském Senci byla nejlepší Petra Šmídová, na Bagráku Jakub Rozsypal a v Brně Dan Audy. Vedle Orlíku si Milan Soukal oblíbil a podmanil Bezdrev, Michal Tichánek byl nejúspěšnější na Olešné a Zdeněk Chlup zažil chuť ledového Dářka.... Kdo zažije letošní listopadovou koupel na Máchově jezeře? EvropaCup postupně navštíví všechny krásné vody a jachtařské klubovny naší země, kde mají jachting rádi a lodní třída Evropa věří, že Ty budeš u toho!

Evropa Cup 2017 - Mácháč

14.08.2017

Evropa Cup 2017 - Mácháč

Máchovo jezero, 11.-12.11. 2017, YC Doksy + ALT Evropa

Pořadatelé připravují originální program a nezapomenutelné zážitky. Více informací bude postupně zveřejňováno na těchto stránkách!